5 Star Modara Multipurpose Table 800x800x730mm NOak/Silver KF800267
Category Meeting Tables
KF70338
Starting from
/
59%
Compare
Product Code: KF70338
The 5 Star Rectangular Table is perfect for meeting and breakout areas. The table has metal to metal fixings, powder coated frame and 10mm height adjustable feet. The table is supplied in flat pack construction which is simple to build.
Category Meeting Tables
Manufacturer VOW
  • Multipurpose tables are perfect for meeting and breakout areas
  • 18mm thick table top
  • Height adjustable feet up to 10mm
  • Metal to metal fixings
  • Powder coated silver frame
  • Weight Tolerance: 80kg
Specifications
Lead Time
777
UNSPSC Code
Weight
14
Catalog Page Number
969
Brand
Serrion
Categories
Tables
Category
Meeting Tables
Colour
Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
800
Height (mm)
730
Manufacturer
VOW
Returns Allowed
No
Shape
Rectangular Table
Size
800mm
Type
Meeting Tables
Width (mm)
800
Specifications
Lead Time
777
UNSPSC Code
Weight
14
Catalog Page Number
969
Brand
Serrion
Categories
Tables
Category
Colour
Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
Height (mm)
730
Manufacturer
VOW
Returns Allowed
No
Shape
Rectangular Table
Size
800mm